Yüzüklerin Efendisi dizi olacak

Yüzüklerin Efendisi dizi olacak

İnternetin her alanında kullanıcıların karşısına çıkmaya başlayan Amazon “Yüzüklerin Efendisi” filminin dizi serisinin yayın haklarını alan taraf olmayı başardı.

Dizinin yapımına başlayabilmek için 200-250 milyon dolarlık bir bütçeyi filmin yayın hakları için ayıran şirket, yarışın hemen başlarında HBO’nun çekilmesinin ardından Netflix’i de saf dışı bırakarak dizi haklarını aldı.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yapımcılığını, film üçlemesinin de yapımcısı olan New Line Cinema, Amazon Studios, Tolkien Estate and Trust ve Harper Collins üstlenecek. 

Film serisi 2.9 milyar dolara mal olan “Yüzüklerin Efendisi”nin dizi serisi için sezonluk en az 150 milyon dolar gibi bir tutarın gözden çıkarılması bekleniyor. 150 milyonluk maliyetin ilk sezon için geçerli olacağı ve ilerleyen sezonlarda masrafların artacağı tahmin ediliyor.

Amazon’un kurucularından Jeff Bezos tarafından yapılan açıklama kapsamında, küresel televizyon haklarının alındığı ve çalışmalara en kısa sürede başlanacağı belirtildi.

Dizinin başlangıcı için tahmini bir tarih bilgisi paylaşılmazken, “Yüzüklerin Efendisi” dizisi Amazon Prime Video’da yayımlanacağı açıklandı.

Amazon'un birden fazla sezon için resmi onayı verdiği ana dizi, Tolkien'ın klasik serisinin ilk kitabı olan Yüzük Kardeşliği'nin öncesinde geçecek ve Orta Dünya'da geçen yeni bir hikaye anlatacak.

;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış