Tom Petty hayatını kaybetti

Tom Petty hayatını kaybetti

ABD’li müzisyen ve yapımcı Tom Petty, geçirdiği kalp krizi sonucu 66 yaşında yaşamını yitirdi. Efsanevi rock müzisyeninin dün gece Kaliforniya'nın Malibu ilçesindeki evinde bilinci kapalı ve nefesi durmuş bir şekilde bulunarak Ucla Santa Monica Hastanesi’ne kaldırıldığı ve yoğun bakıma alındığı açıklandı. 

Olayın ardından, Petty'nin temsilcileri, sanatçının hemen yaşam destek ünitesine bağlandığını, fakat beyin fonksiyonlarında bir hareket olmadığı görülünce yaşam destek ünitesinden çekildiğini belirtti.

Petty, ölümünden sadece birkaç gün önce Twitter hesabından, “Son 40 yıldır bizi destekleyen herkese teşekkürler, siz olmadan biz olmazdık” diye yazmıştı. Ünlü müzisyen Petty, geçen aralık ayında Rolling Stone dergisine verdiği röportajda ise geçen hafta tamamladığı turnesinin “son büyük turnesi” olacağına inandığını söylemişti.

20 Ekim 1950 tarihinde doğan Tom Petty, solisti olduğu “Tom Petty and the Heartbreakers” isimli müzik grubuyla 70'li ve 80'li yıllara damgasını vurdu. “American Girl”, “Free Fallin”, “Breakdown”, “Listen to Her Heart”” gibi şarkıları seslendiren Petty aynı zamanda, söz yazarı, besteci ve müzik yapımcısıydı. 

Kaynak: NTV

;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış