Serra Yılmaz’a Komedinin Kraliçesi ödülü

Serra Yılmaz’a Komedinin Kraliçesi ödülü

Oyuncu Serra Yılmaz, 31. MIX Milano Festivali’nde “Komedinin Kraliçesi” (Queen of Comedy) ödülüne değer görüldü.

Milano’daki ünlü Piccolo Tiyatrosu’nda dün gerçekleşen törende Serra Yılmaz, ödülünü İtalyan televizyonundaki MasterChef programında birlikte yarıştığı ünlü astrolog Antonio Capitani’nin elinden aldı. Capitani ödülü takdim ederken, “Oynadığı her role ruh kazandıran ve her karakterlerini bize tüm doğallığıyla yaşatan Serra Yılmaz’a bu ödülü vermekten büyük onur duyuyorum” dedi.

Serra Yılmaz ise ödül konuşmasında şunları söyledi:

“Dünyanın bugün daha çok komediye ihtiyacı var. Çünkü dünyamız her geçen gün biraz daha sıkıntılı bir hale geliyor, kararıyor. Bizler dünyamızdaki temel değerleri korumak için mücadele ediyoruz. O nedenle bütün bu mücadele içinde bence bizi aydınlatan anlar mizahla ortaya çıkıyor.”

Serra Yılmaz, konuşmasında, Onur Haftası’na da gönderme yaptı:

“Mizah gökkuşağının tüm renklerini kucaklar ve farklı cinsel kimliklerin kendilerini özgürce ifade edebilmeleriyle zenginleşir. Bugünlerde Çeçenistan gibi dünyanın değişik noktalarında yaşanan LGBTİ hakları ihlalleri son derece kaygı verici bir boyuta ulaştı. Biz sanatçılar eserlerimizle ve mizahımızla bu baskıya karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.”

 
;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış