Sascha Goetzel üç yıl daha BİFO’nun başında

Sascha Goetzel üç yıl daha BİFO’nun başında

2008 yılı Eylül ayından bu yana Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Sanat Yönetmeni ve Sürekli Şefi olarak görev yapan Sascha Goetzel’in sözleşmesi 30 Ağustos 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Goetzel, BİFO’da görev almadan önce Finlandiya’daki Kuopio Senfoni Orkestrası’nın şefliğini, Avusturya-Kore Filarmoni’nin 2004 yılından bu yana müzik ve sanat direktörlüğünü ve Attergau Müzik Festivali’nin yardımcı şefliğini yürütüyordu.

Goetzel’in sözleşmesinin uzatılması kararı BİFO’nun önemli bir turneye hazırlandığı bir dönemde geldi. BİFO 20–25 Ekim 2017 tarihleri arasında dört Avrupa ülkesinin önde gelen kentlerindeki önemli konser salonlarında sahneye çıkacak. Orkestra 20 Ekim 2017 Cuma günü Almanya’nın Essen kentindeki Essen Filarmoni’nin Alfried-Krupp Salonu’nda, 21 Ekim 2017 Cumartesi akşamı ise Slovenya’nın başkenti Ljubljana’daki Cankarjev Dom Kültür ve Kongre Merkezi’nin Gallus Salonu’nda konserler verecek. Turne kapsamında BİFO 23 Ekim 2017 Pazartesi akşamı Avusturya’nın başkenti Viyana’daki ünlü Musikverein Konser Salonu’nda ve 25 Ekim 2017 Çarşamba akşamı İsviçre’nin Zürih kentindeki Maag Arena Salonu’nda da müzikseverlerle buluşacak.

 
;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış