Miyazaki belgeselinden ilk fragman yayımlandı

Miyazaki belgeselinden ilk fragman yayımlandı

“Ruhların Kaçışı”, “Küçük Cadı Kiki”, “Yürüyen Şato” gibi filmlerin yönetmeni ve anime dünyasının en büyük kurumlarından Studio Ghibli’nin kurucusu Hayao Miyazaki’nin emekliye ayrılma kararı sonrasındaki yaşamına odaklanan “Never-Ending Man: Hayao Miyazaki” (Sonsuz Adam: Mayao Miyazaki) belgeselinden ilk fragman yayımlandı.

2013 tarihli “Rüzgar Yükseliyor”’un ardından emeklilik kararını açıklayan Miyazaki, geçen sene Studio Ghibli müzesi için hazırladığı kısa filmden yola çıkarak yaklaşık 20 yıldır üzerinde çalıştığı projesini “Boro the Caterpillar” uzun metraj filme dönüştüreceğini söylemişti. Film, Miyazaki’nin CGI (Computer-generated Imagery-Bilgisayar Üretimli İmgeleme) tekniği ile çalıştığı ilk yapım olacak.

Kaku Arakawa‘nın yönetmenliğini üstlendiği "Never-Ending Man" belgeseli ise ilk CGI filmini çeken Hayao Miyazaki’nin yaşadığı bu sürece odaklanacak. Belgesel ayrıca yönetmenin emekliye ayrılma kararının ardından girdiği ruh halini de izleyiciye yansıtacak.

Belgesel Japon televizyon kanalı NHK World TV tarafından 3-4 Haziran’da iki bölüm olarak yayımlanacak.

 
;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

1 Yorum

  •  
    Çetin Akdeniz
    04.05.2017

    Dün aynı haberi başka bir yerde daha gördüm. Kafam karıştı.Bu haber hatalı. Bu belgeselin ilk fragmanı 22 Mart'ta yayınlanmış. (Bknz. youtube). 25 Mart'ta ise yine youtube'da 48 dakika (kısa belgesel) olarak yayınlanmış. Niye iki gündür yeni yayınlanmış gibi haberler yapılıyor ki? NHK World'un sitesine baktığımda Nisan-Eylül takviminde dahi bulamadım belgeseli.