Mick Jagger’dan iki yeni politik şarkı

Mick Jagger’dan iki yeni politik şarkı

Mick Jagger, yeni projesinden iki yeni şarkıyı dijital ortamda yayımladı. “Gotta Get A Grip” ve “England Lost” adındaki şarkılar Mick Jagger tarafından “içinde yaşadığımız zamanın meydana getirdiği kafa karışıklığı ve hüsran”a tepkiler olarak yaratılmış. 

Mick Jagger yeni şarkılarının “değişen politik durumun getirdiği bilinmezlik ve anksiyete”nin bir sonucu olarak ortaya çıktığını söylüyor. Bu iki şarkısında uzayıp giden gitar melodileri ve vurgulu davul ritimlerine günümüzde yaşanan olaylara Mick Jagger’ın iğneleyici yorumu da ekleniyor. 

Aktarıldığına göre, “England Lost” şarkısında gittiği bir futbol maçından yola çıkarak ülkesinin aynı dönemde yaşadığı yol ayrımlarıyla bir bağlantı kuran sanatçı, “Gotta Get A Grip” şarkısında ise savaş ve politik skandallar hakkındaki düşüncelerini dışa vuruyor.  

Mick Jagger iki şarkılık bu yeni single’ı hakkında şunları söylüyor: “Bu iki şarkıyı Nisan’da yazdım ve doğrudan yayınlamak istedim. Tüm bir albümü hazırlamak şarkıları bitirdikten sonra bile tüm plak şirketi hazırlıklarıyla birlikte çok uzun zaman alıyor. Yeni akımlara göre hareket etmek her zaman yenileyici oluyor. Ayaküstü bir kayıt yapıp hemen yayınlayabildiğimiz zamanlara bir atıfta bulunmak istedim. Bu iki şarkıyı çıkarmak için önümüzdeki seneyi bekleseydim şarkılar anlamlarını tamamen yitirebilirlerdi.” 

Sinlge’ın dört ayrı sanatçı tarafından remixlenen versiyonlarını barındıran reimagined versiyonunu iTunes üzerinden satın almak ve dijital platformlardan dinlemek mümkün.

 

;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış