Haftanın sergisi: ‘Polaris’ Pg Art Gallery’de

Haftanın sergisi: ‘Polaris’ Pg Art Gallery’de

Ayşe Wilson’ın kişisel sergisi “Polaris”, bu akşam Pg Art Gallery’de açılıyor.

New York’ta yaşayan ve bugüne kadar pek çok karma ve kişisel sergide ileri sergilenen sanatçı Ayşe Wilson “Polaris”te, hafıza, gençlik ve kimlik konularına odaklanacak. Sergi metninde kavramsal çerçeve şu şekilde anlatılıyor:

Monokromatik bir mercekle, eşzamanlı olarak hem geçmişe ulaşmanın hem de şimdiki anı yakalamanın yollarını ararken izleyiciyi ortak duygu ve arzularla birleştirmeye çalışıyor.

İmgeler, sıradan ve fantezi arasındaki çakışmayı arayan evrensel temaların yanı sıra kişisel anları da gösteriyor. Wilson, bizi birbirine bağlayan hassas anları araştırıyor ve bizi sıradan ve olağandışı hayatlara yol açan günlük insanlar olarak tanımlıyor. Kimi zaman çilek yiyen kimi zaman bisikletiyle gezinirken UFO'ları izleyen figürleri, tüm bunları sorgulamamız için karşımızda duruyorlar.

Ayşe Wilson:

New York'ta yaşayan ve çalışan sanatçı, İstanbul’da Pg Art Gallery ve New York'ta Geary Contemporary tarafından temsil edilmektedir. 1991'de Wellesley College'dan mezun olan Ayse Wilson, Floransa'da akademik eğitim aldı ve 2003 yılında New York Academy of Art’ta resim bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sonra Jeff Koons'un asistanı olarak birkaç yıl çalıştı ve büyük ölçekli fotogerçekçi işlerine yardımcı oldu. Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel ve karma sergiye katılan sanatçının çalışmaları, aynı zamanda pek çok uluslararası fuarda da izleyiciyle buluştu. Wilson’ın resimleri son olarak 6-9 Nisan 2017’de Dallas Art Fair’de sergilendi.

Sergi 17 Haziran tarihine kadar görülebilir.

Pg Art Gallery: Çukurcuma Cad. No:40/1 Firüzağa, Beyoğlu / İstanbul

 
;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış