Güzel Sanatlar Lisesi, ‘terör nedeniyle’ Pera’dan taşındı

Güzel Sanatlar Lisesi, ‘terör nedeniyle’ Pera’dan taşındı

İstanbul’un kalbi Beyoğlu, kan kaybetmeye devam ediyor. Her geçen gün bir başka kültür kuruluşu daha Beyoğlu’na, Pera’ya veda ederken, onların arasına Pera Güzel Sanatlar Lisesi de katıldı. Lise tarafından “Pera’dan zorunlu göç” başlığıyla yapılan açıklamada, terör tehdidi nedeniyle okulun Bomonti’ye taşındığı söylendi. 

“Canlı bomba eylemleri, olaylı protesto gösterileri başta olmak üzere yaşanan şiddet olayları Taksim’in demografik yapısını etkiliyor. Bölgeyle özdeşleşen köklü kurumlar Taksim’den taşınıyor” denilen açıklamada, tiyatro ve sinema oyuncularını yetiştiren ve 1996 yılından bu yana Taksim’de bulunan Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin Bomonti'ye taşındığı duyruldu.

Yaşanan her terör saldırısının ardından ailelerin çocuklarını altı ay okula gönderemediğini belirten Pera Güzel Sanatlar Eğitim Kurumları Genel Sanat Yönetmeni Sabahattin Özbakır, “Çareyi Bomonti’ye taşınmakta bulduk” dedi. Taksim’de yaşanan eylemler ve güvenlik önlemleri nedeniyle eğitimin sürekli kesintiye uğradığını vurgulayan Sabahattin Özbakır, Pera sınırları dışında olsa da Bomonti’ye taşındıktan sonra “rahat bir nefes aldıklarını” aktardı.

 
;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış