Dustin Hoffman da çocuk istismarı suçlamaları karşısında özür diledi

Dustin Hoffman da çocuk istismarı suçlamaları karşısında özür diledi

Hollywood’un kirli yüzüyle ilgili gerçekler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Yapımcı Harvey Weinstein’in kadınlara taciz ve tecavüz ettiği suçlamalarının peşi sıra, oyunculara ve yönetmenlere yönelik her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor.

Geçen günlerde Kevin Spacey’in 14 yaşında bir çocuğu istismar ettiğine yönelik suçlama ortaya atılmış, her ne kadar Kevin Spacey “olayı hatırlamadığını” söyleyip özür dilese de sonuçta dizisi yayından kaldırılmış, ona Emmy ödülü verilmesinden vazgeçilmişti.

Dün de bu furya Dustin Hoffman dahil oldu. 

Yazar Anna Graham Hunte, Hoffman’ın kendisini taciz ettiğini söyledi. Hunter, 1985 yılında 17 yaşındayken “Deatlh of a Salesman” (Satıcının Ölümü) filminin setinde stajyerlik yaparken başrol oyuncusu Dustin Hoffman’ın tacizine uğradığını iddia etti. Hunter, işteki ilk gününde Hoffman’ın kendisinden ayak masajı yapmasını istediğini ve kendisinin de yaptığını aktararak, daha sonra Hoffman’ın açık açık kendisiyle flört ettiğini, kalçasını ellediğini ve cinsel içerikli konuşmalar yaptığını anlattı. Ayrıca bir sabah giyinme odasında kahvaltısını hazırlarken Hoffman’ın kendisine taciz içerikli sözler söylediğini ve odadan koşarak çıkıp ağladığını aktardı. O günlere ilişkin olarak Hunter günlüğüne “Bugün Dustin ile arabasına doğru yürürken, dört kez kalçamı elledi, ona vurdum ve ‘sen iğrenç yaşlı bir adamsın’ dedim” diye yazmıştı.

Dustin Hoffman, bu itirafların Hollywood Reporter’de yayımlanmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Genelde kadınlara fazlasıyla saygılıyım, onu zor duruma soktuğum için özür dilerim. Ama ben aslında böyle biri değilim. Bu benim gerçek yüzümü yansıtan bir hareket değil ve tekrar özür dilerim” denildi.

Diğer yandan en son taciz suçlamalarının yöneltildiği isimlerden biri ise “Bitirim İkili, X-Men: Son Direniş ve Kızıl Ejder” gibi gişe filmlerinin yönetmeni Brett Ratner. Şimdiye kadar altı kadın Brett Ratner'a taciz suçlaması yöneltti. Brett Ratner ise suçlamaları reddediyor.

 
;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış