Demirtaş’ın kitabının baskı adeti 100 bine ulaştı

Demirtaş’ın kitabının baskı adeti 100 bine ulaştı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde kaleme aldığı “Seher” adlı öykü kitabı 20 gün içinde 8 baskı yaparak 100 bin adede ulaştı.

Kitabın yayımlayan Dipnot Yayınları’ndan yapılan açıklamada, “Demirtaş’ın ‘Seher’ aracılığıyla cezaevi duvarlarının gözeneklerinden sızdırdığı ışığın okurlarımız tarafından büyük ilgiyle karşılanması bizleri son derece mutlu etmiştir” denildi.

Yayınevi, Demirtaş’ın cezaevinde çizdiği iki resmin de kitap ayracı olarak okurlara armağan edileceğini açıkladı.

Kitaptaki ‘İçimizdeki Erkek’, ‘Seher’, ‘Temizlikçi Nazo’, ‘Bildiğiniz Gibi Değil’, ‘Kara Gözlere Selam Olsun’, ‘Cezaevi Mektup Okuma Komisyonuna Mektup’, ‘Denizkızı’, ‘Halep Ezmesi’, ‘Ah, Asuman!’, ‘Annemle Hesaplaşmalar’, ‘Tarih Kadar Yalnız’ ve ‘Sonu Muhteşem Olacak’ adlarında 12 öykü bulunuyor. Kitapta ayrıca Oya Baydar ve Zülfü Livaneli’nin görüşlerine yer veriliyor.

Demirtaş kitap hakkında “Mütevazı ve küçük bir çalışma oldu. Ancak birçok kişinin desteğiyle kitaba dönüştürebildim. Cezaevinde yazmak ve kitap çıkarmak dışarıda yapmaktan daha zor gibime geldi” sözleriyle duyurmuştu.

Kaynak: Gazete Karınca

 
;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış