‘Deha’, Antonio Banderas’lı Picasso serisiyle geri dönüyor

‘Deha’, Antonio Banderas’lı Picasso serisiyle geri dönüyor

Emmy ve Altın Küre Ödüllü antoloji serisi “DEHA” ikinci sezonuyla ekranlara dönüyor. Antonio Banderas ve Alex Rich’in ünlü ressam Pablo Picasso’ya hayat verdiği 10 bölümlük seri “DEHA: PICASSO”, 22 Nisan Pazar akşamı saat 21.00’de National Geographic kanalında izlenebilecek.

91 yıllık hayatının 80 yılını kariyerine adayarak 50 binden fazla çalışma üreten ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso 20. yüzyılın en etkili sanatçılarından biriydi. Kendini sürekli olarak yenileyen Picasso, sınırları zorlayan sanatsal dışavurumuyla dehasını da ortaya koyuyordu. Bir göçmen olarak hayatını sürdüren İspanyol ressamın sanata adanmış karmaşık hayatını ve modern sanata katkılarını ekranlara getiren yapım, 22 Nisan Pazar günü iki bölüm arka arkaya saat 21.00’de izlenebilecek.

Ünlü oyuncu Antonio Banderas’ın Picasso’ya hayat verdiği yapımda Alex Rich ise ünlü ressamın gençliğini canlandırıyor. Çekimleri geçen yıl başlayan yapım, Málaga’da sanatçının doğduğu ev, vaftiz edildiği kilise ve gençliğinde ilham kaynağı olan arena da dahil Piccaso’nun gerçekten yaşadığı ve çalıştığı mekânlarda çekiliyor.

İspanyol sanatçı "Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Cipriano de la Santisima Trinidad Ruiz y Picasso", hayatının büyük bir kısmını Ernest Hemingway, Coco Chanel, Henri Matisse, Gertrude Stein gibi önemli yazar ve sanatçılarla birlikte Paris'te geçirdi. 

Yapım 171 ülkede ve 45 dilde yayımlanacak.

;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış