British Council Misafir Küratör Programı başvuruları başladı

British Council Misafir Küratör Programı başvuruları başladı

British Council, Türkiye’den küratörlerlere, Birleşik Krallık’ta misafir küratör programına katılıp binlerce parçalık koleksiyonunda yer alan eserleri kullanarak online sergi yaratma imkânı sunuyor.

İkincisi düzenlenen Misafir Küratör Programı’na son başvuru tarihi 13 Eylül 2017. Kasım ayı başında Birleşik Krallık’ta düzenlenecek programda katılımcılardan British Council Koleksiyonu’nda yer alan eserleri kullanarak “Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” gibi değerlerin temasını oluşturacağı bir sergi oluşturması bekleniyor.

Başvuruların ücretsiz olduğu programa katılacak adaylarda görsel sanatlar alanında en az üç yıl deneyime sahip orta kademe müze veya galeri profesyoneli olma, İngilizceyi iyi derecede konuşup yazabilme, topluluk önünde konuşma yapabilme, takım ve çeşitli grup çalışmalarına yatkın ve yeni tecrübelere açık olma gibi birtakım şartlar aranıyor.

British Council Koleksiyonu hakkında buradan bilgi alabilir, British Council’ın “Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” yaklaşımını bu web sitesinden öğrenebilirsiniz

Başvuru için aranan şartlar, başvuru formu ve program hakkında detaylı ise burada.

 

 

 

 

 

;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış