Barış Bıçakçı’nın ‘yeni romanına’ tepki: Bu nasıl kapak?

Barış Bıçakçı’nın ‘yeni romanına’ tepki: Bu nasıl kapak?

Geniş bir okur kitlesine sahip olan yazar Barış Bıçakçı’nın “Seyrek Yağmur” adlı yeni romanı 8 Ocak’ta İletişim Yayınları tarafından basılacak. Yayınevinin bu haberi duyurması okurlarda heyecan yaratsa da kitabın kapağı tepkilere neden oldu. Deniz Karagül’ün tasarladığı ön kapağı beğenmeyen okurlar “Bu nasıl kapak?” diyerek tepkilerini dile getirdi. Hatta, kapak tasarımını fazla “amatör” bulan bazı okurlar, “bu kadarını ben de yaparım” deyip kendi kapak tasarımlarını sosyal medyada paylaştı. İşte tepkilerden bazıları:

;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

5 Yorum

 •  
  Se
  16.03.2016

  Bu sanirim sabah gazetesinin 30 yil once Nobel ödüllü yazarlar serisini gazete ile hediye ederken kulandigi ortak kapaktir. Ve o kitaplarla cok ozel yazarlarla tanismis benim gibi insanlar icin cok guzel cagrisimlar yaratan bir imge. Uzun sure sahaflarda nobeli yazarlara ulasmanin ucuz yolu. Valla sirf bu kapak bana o kitabi aldirir.

 •  
  ali
  10.02.2016

  mis gibi kapak

 •  
  Hakan
  02.01.2016

  Yorum yapmak, eleştirmek, ben daha iyisini yaparım, bunu ben de yaparım gibi boş konuşmalar o kadar kolay ki. Tasarım, renk, boşluk, tipografi vs konularda hiçbir bilgisi olmayan ama her gördüğü işe laf atan, onu değişelim, bak ben de yaptım, bu görsel daha iyi gibi zırvalamalarda bulunan insanlar hiçbir zaman bitmez. Ben de bu işi yapıyorum ve tabii ben de bu tarz eleştirilere maruz kalıyorum. Tipografik ve güzel bir çalışma olmuş. Yapan arkadaşı da tebrik ediyorum. Ellerine, gözüne sağlık.

 •  
  ali
  01.01.2016

  Kapak tasarımının satıştan başka ne önemi var ki? O da bizi(okurları) ilgilendirmez.

 •  
  Birsen Güven
  30.12.2015

  35 senelik sanat yönetmeniyim. Bir çok da kitap kapağı yaptım. Barış Bıçakçı okuru değilim ama kitap kapağının nesini beğenmediklerini anlayamadım. Ben çok başarılı buldum. Bazen de sadece typography kullanarak bir kitabın kapağını tasarlayabilirsiniz. Bu da çok güzel bir uygulaması. Kitabın kapağını beğenmeyip, abuk subuk şeyler tasarlayanlara da bir lafım var. Herkes kendi en iyi bildiği işi yapsın. Fikirlerini söylemekte ve beğenmemekte özgürler ama oturup kitap kapağı tasarlamasınlar. Çünkü nedense kendi yaptıkları berbat amatör kapakları beğenmişler ve sunmuşlar da o güzelim kapağı beğenmemişler. hay allahım yarabbim ya.