34. Uluslararası Ankara Müzik Festivali bugün başlıyor

34. Uluslararası Ankara Müzik Festivali bugün başlıyor

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın düzenlediği 34.Uluslararası Ankara Müzik Festivali bu akşam başlayacak. Festival, 

MEB Şura Salonu’nda, vakfın kuruluşundan itibaren danışma kurulu başkanlığını yapmış olan Adnan Saygun’un 110. doğum yılı sebebiyle bestecinin “Ayin Raksı” ile açılacak. 

Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın, şef Cem-i Can Deliorman yönetimindeki Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu ile vereceği açılış konserinde mezzosoprano Asude Yavuz, bariton Caner Akgün ve bandoneon sanatçısı Tolga Salman solist olarak yer alacak.

12 Nisan’da Ukrayna’nın en önemli oda müziği topluluğu olarak görülen Kiev Solistleri’nin konseri, 13-14 Nisan’da 2013 yılında Letonyalı ve Litvanyalı usta müzisyenlerden kurulan BigAl & The Jokers grubunun konseri izlenebilecek.

Festival, 19 Nisan’da, Türkiye’ye ilk kez konuk olan Julien Libeer’in konseriyle devam edecek. Belçikalı Julien Libeer yeni neslin en başarılı piyanistleri arasında gösteriliyor. 

20 Nisan’da Ahmet Kanneci Klasik Gitar Resitali festival konuk olurken, 22 Nisan’da flamenkonun bol ödüllü yıldızı Rafael Amargo’nun konseri dinlenebilecek.  

26 Nisan’da Çek yıldızlar Jan Mracek (keman) ve Lukas Klansky (piyano) ilk kez Türkiyeli dinleyicilerle buluşacak. 

27 Nisan’daki Begoa Ensemble konserini, 29 Nisan’da Nicholas Payton konseri takip edecek. “Nicholas Payton Afro Caribbean MixTape Project” festival caz ezgileri katacak. Festival programı 30 Nisan’daki Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası konseriyle sona erecek. 

Festivalle ilgili ayrıntılar internet sitesinde.

 
;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış