25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası dayanışmaya çağırıyor

25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası dayanışmaya çağırıyor

Bu yıl 25. kez düzenlenecek olan İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, maddi ihtiyaçları için bir dayanışma kampanyası düzenliyor.

Kitle fonlama kampanyalarının düzenlendiği indiegogo internet sitesinden başlatılan dayanışma çağrısında şu ifadeler yer aldı:

“Geçtiğimiz sene yürüyüşlerimize gelen yasaklamalara tepkimizi İstanbul’un her bir köşesine simlerle, konfetilerle, gökkuşağı bayraklarıyla dağılarak, basın açıklamamızı okuyarak gösterdik. Sözümüzü sadece İstiklal Caddesi üzerinde değil, bulunduğumuz her noktada ve sesimizi duyurabildiğimiz her alanda söyledik. Bundan sonra da önümüze çıkarılan her engelde ve hayatımızı zorlaştıran her sorunda bir öncekinden daha farklı ve daha yaratıcı olarak tepkimizi ortaya koymaya devam edeceğiz. Sokakları da caddeleri de bırakmıyor, hiçbir korkunun bizi hizaya sokmasına izin vermiyoruz. Buradayız, alışın, gitmiyoruz!

Kolektif bir dayanışma ile fon alınmadan hazırlanan bu hafta içerisinde bazı masraflarımız için herkesin desteğini bekliyoruz:

• Türkiye'nin dört bir yanından gelen LGBTİ+ yerel örgütlerinden gelecek kişilerin ulaşım ve konaklama masrafları

• Panel Katılımcılarının ulaşım ve konaklama masrafları

• İletişim/Basın harcamaları (Sosyal medya, websitesi sağlayıcıları)

• Hormonlu Domates Ödül Töreni (Prodüksiyon, dekor, video çekimleri)

• Etkinlik harcamaları (Güvenlik, bazı mekan sağlayıcıları)

• "Nerdeen Nereye" sergisi (Sergi kurulumu)”

Her sene belli tema başlıklarıyla gerçekleşen İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, geçtiğimiz sene “Örgütleniyoruz” temasıyla gerçekleşmiş, iptal edilen yürüyüş ise “Dağılıyoruz” temasıyla tüm ülkeye yayılmıştı.

25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’na detek olmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

 
;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış