19. Uluslararası Eskişehir Film Festivali 5 Mayıs’ta başlıyor

19. Uluslararası Eskişehir Film Festivali 5 Mayıs’ta başlıyor

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen 19. Uluslararası Film Festivali, 5 Mayıs’ta başlayacak. Bu yıl festivalde 41 uzun metrajlı film, 4 belgesel ve 55 kısa film izleyicilerle buluşacak.

Festival 5 Mayıs’ta yönetmen Paul Negescu’nun “Two Lottery Tickets” filminin Türkiye galası ile başlayacak. Festival programında bu yıl, kadın yönetmenlerin filmlerine yer veren “Mor Perde”; “Engelli Farkındalık”, “Satıcı” ve “Genç Karl Marx” gibi filmlerin gösterileceği “Dünya Festivallerinden” ve yeni yerli yapımları izleyiciyle buluşturan “Türk Sineması 2016-2017” gibi bölümler yer alıyor. Festivalde ayrıca sinema öğrencileri ve sinema alanında kendini geliştirmek isteyen izleyiciler için dersler yapılacak.

Festivalin Onur Ödülleri bu yıl, Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından İzzet Günay’a ve Lale Belkıs’a, Sinemaya Emek Ödülleri ise Tomris Giritlioğlu ve Zeki Baksı’na verilecek. 19. Uluslararası Eskişehir Film Festivalinde yılın Performans Ödülleri Ecem Uzun ve Haydar Şiman, Sinema Sanatına Katkı ödülü ise Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneğine verilecek. Ödüller sahiplerine 5 Mayıs’taki açılıp töreniyle takdim edilecek.

19. Uluslararası Eskişehir Film Festivali 13 Mayıs’ta sona erecek. Festival ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış