150 çocuktan barış için Heybeliada Ruhban Okulu’nda konser

150 çocuktan barış için Heybeliada Ruhban Okulu’nda konser

Barış için Müzik ve Adalar Çocuk Orkestrası’nın klasik batı müziği konseri, Adalar Belediyesi, Heybeliada Ruhban Okulu, Barış İçin Müzik Vakfı ve  Adalar Kent Konseyi’nin desteğiyle Heybeliada Ruhban Okulu’nda gerçekleştirilecek. 27 Ağustos Pazar akşamı saat 19.00’da başlayacak ücretsiz konserde şarkılar, 150 müzisyen çocuk tarafından seslendirilecek.

Barış İçin Müzik Vakfı hakkında:

Mimar Mehmet Selim Baki’nin gençlik hayali olarak 2005 yılında temelleri atılan Barış için Müzik oluşumu, 2011 yılında Barış İçin Müzik Vakfı adını aldı. İstanbul  Edirnekapı’da, imkânları sınırlı çocuk ve gençlere ücretsiz müzik eğitimi veren bir kurum olan Barış için Müzik Vakfı’nın oluşturduğu programa katılan 7-20 yaşları arasındaki çocuk ve gençler, kendilerine sağlanan enstrüman ve eğitmenlerle çok sesli evrensel müzik eğitimi almakta. Barış İçin Müzik Vakfı; her çocuğun sanata katılım hakkı olduğuna ve bu hakka erişimin önündeki engellerin kaldırılması gerektiğine inanan Mehmet Selim Baki ve eşi Dr. Yeliz Baki’nin özverili çalışmalarıyla bugüne kadar 6 bin çocuğu ve genci müzikle buluşturdu. 

Adalar Çocuk Orkestrası hakkında:

Adalar Çocuk Orkestrası 4 Kasım 2016'da Barış İçin Müzik Vakfı’nın gönüllü öğretmen ve repertuvar desteğiyle; Adalar Kent Konseyi’nin Adalar Kaymakamlığı, Adalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Adalar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile yaptığı işbirliğiyle kuruldu. İlk yılında Karaköy Rum Okulu'nda, Zorlu PSM'de, Büyükada Anadolu Kulübü'nde ve Adalar İlçe Halk Kütüphanesi'nde Barış için Müzik orkestralarıyla beraber konser veren Adalar Çocuk Orkestrası; projeye inanan veliler, çocuklar ve kurumlar arasında yaratılan sinerji sonucunda kısa zamanda büyük başarı kazandı.

Adalar Müzesi hakkında:

Adalar Müzesi, İstanbul'un ilk kent müzesi ve Adalar Vakfı - Adalar Belediyesi ortaklığıyla 2010 yılında açıldı. İstanbul Adaları’nın tarihini, bugününü ve geleceğini anlatan, sahip olduklarını biriktiren, koruyan ve yarına aktaran Adalar Müzesi, 2010 yılından bu yana on bir tematik sergiyi ziyaretçilere sundu. 

;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

Henüz yorum yazılmamış